20 let s vámi

20 ZASTAVENÍ – NAROZENINOVÁ ŠIFROVACÍ HRA – 10 HERNÍCH AKTIVIT PRO DĚTI

13. – 23. 5. 2021 v Lanškrouně

13. května 2001 se poprvé, tehdy ještě mateřské centrum otevřelo veřejnosti, tenkrát symbolicky na mezinárodní den rodiny. Začal se tak psát jeden velký příběh organizace, která ušla pořádný kus cesty a my bychom chtěli naši historii i současné aktivity představit veřejnosti.

Vydejte se s námi na 20 míst, 20 zastavení po Lanškrouně, která jsou spjata s činností rodinného centra. Od 13. května po dobu 10 dnů zde najdete informační karty, které vám představí a přiblíží naši organizaci. Samozřejmě jsme nezapomněli ani na děti a připravili jsme pro ně šifrovací hru a herní aktivity.

Mapa 20 zastavení

Na mapě jsou zanesena všechna místa, kde najdete jednotlivá zastavení. Symbolem modrého zvonku jsou označena místa, kde je umístěna informační karta. Růžovým symbolem s kočárkem jsou pak označena místa, kde kromě informační karty najdete i herní aktivitu pro děti. Informační karty jsou modro oranžové ve formátu A3.

Zde si můžete otevřít interaktivní mapu.

Narozeninová šifrovací hra

Aby nešlo jen o nudnou procházku pro děti, připravili jsme si pro ně narozeninovou šifrovací hru. Společně obejděte všech 20 zastavení. Na každém z nich najdete na informační kartě v pravém horním rohu šifru. Tu si doplníte do hrací karty. Karty si můžete vyzvednout u rodinného centra, nebo si je stáhnout níže a vytisknout. Až posbíráte všech 20 šifer, zastavte se s vyplněnou hrací kartou za námi v rodinném centru a vyzvedněte si malý narozeninový dárek! Pokud nás zrovna v centru nezastihnete, vhoďte nám hrací kartu do schránky a my se vám ozveme a domluvíme se na dodatečném předání.

Zde si můžete stáhnout hrací kartu k vytištění.

Herní aktivity

Na vybraných 10 zastaveních jsme umístili herní aktivity, kde se vyřádí jak děti, tak třeba i dospěláci. Vydejte se objevovat, hledat, tvořit, hrát si a hlavně být spolu. V mapě jsou místa vyznačena růžovým symbolem kočárku.

Vzhledem k předpovědi počasí, bude většina herních aktivit instalována v pátek 14.5.2021 mezi 14 – 16 hodinou, jak opadnou deště.

Už jste byli na Koupališti a přinesli jste si domů obálku?

Zde si můžete otevřít návod a pustit se do práce.