Jak dopolední kluby rodičů fungují

Dopolední klub rodičů můžete navštívit kdykoli během otevírací doby, do klubu se předem nepřihlašujete.

Každý dopolední klub má svoji specifickou náplň, čemu se v jednotlivých dnech v týdnu věnujeme, konkrétní informace najdete v přehledu našich aktivit.

Zjednodušeně se můžete orientovat podle druhého názvu klubu: malí rarášci jsou určeny nejmenším dětem ve věku 0-2 roky, malí objevitelé nabízejí aktivity pro věk 2-6 let, ale přijít můžete i s mladšími dětmi i ony si klub užijí, jen musíte počítat s tím, že je v centru více živo. Malí kamarádi, to je prostor pro všechny, 0-6 let.

Kluby jsou otevřeny všem, kdo chtějí přijít, stačí jen respektovat provozní řád a být ohleduplný k ostatním návštěvníkům (ať už velkým, nebo malým).

S sebou nic zvláštního nepotřebujete. Někdo vezme dětem svačinku a pití, někdo bačkůrky. Určitě je ale dobré počítat s tím, že se děti můžou při aktivitách umazat, polít apod.

Za pobyt v klubu se platí jednorázové pobytné 50 Kč za rodinu. Pokud k nám přijdete úplně poprvé, máte tento vstup zdarma. A když byste k nám chtěli chodit pravidelně, můžete využít půlročního, nebo ročního pobytného.

 Po příchodu vám lektorka ukáže prostory centra, vysvětlí vám, jak se zapsat a zaplatit pobytné. Seznámí vás s fungováním kuchyňky a průběhem klubu.

Pomůcky a hračky, které jsou volně přístupné, určitě vyzkoušejte a použijte. Po ukončení práce je pak dejte na svoje místo a připravte prostor, ve kterém jste s dítětem (nebo dítě samo) pracovali , pro další děti a dospěláky.

Do řízených aktivit ať už dospěláckých, nebo společných, se zapojte podle vlastní chuti a rozpoložení. Jsme zvyklí, že děti přicházejí i odcházejí během aktivity a respektujeme to. Respektujte i vy, prosím, že se v centru něco děje, a že třeba chtějí mít aktivní účastníci na práci a povídání klid. V takovém případě můžete využít další místnosti v centru.

Když se v centru něco rozbije a porouchá, je to většinou opotřebením. Jsme na to připravení a rádi se o tom dozvíme, abychom mohli pomůcky opravit, nahradit, nebo vyřadit, ať se o ně děti nezraní.

Pokud si v centru vybalíte svačinu, využijte stolečků v herně, popřípadě v pracovně. Stejně tak, když se děti pustí do volně dostupných křupek.

Kdybyste cokoli potřebovali, neváhejte zeptat se našich lektorek. Právě pro vás a vaše děti v centru jsou.