Jak dopolední kluby rodičů fungují

Dopolední klub rodičů můžete navštívit kdykoli během otevírací doby, do klubu se předem nepřihlašujete.

Kluby jsou otevřeny všem, kdo chtějí přijít, stačí jen respektovat provozní řád a být ohleduplný k ostatním návštěvníkům (ať už velkým, nebo malým).

S sebou nic zvláštního nepotřebujete. Někdo vezme dětem svačinku a pití, někdo bačkůrky. Určitě je ale dobré počítat s tím, že se děti můžou při aktivitách umazat, polít apod.

Za pobyt v klubu se platí jednorázové pobytné 50 Kč za rodinu. Pokud k nám přijdete úplně poprvé, máte tento vstup zdarma. A když byste k nám chtěli chodit pravidelně, můžete využít půlročního, nebo ročního pobytného.

 Po příchodu vám lektorka ukáže prostory centra, vysvětlí vám, jak se zapsat a zaplatit pobytné. Seznámí vás s fungováním kuchyňky a průběhem klubu.

Pomůcky a hračky, které jsou volně přístupné, určitě vyzkoušejte a použijte. Po ukončení práce je pak dejte na svoje místo a připravte prostor, ve kterém jste s dítětem (nebo dítě samo) pracovali , pro další děti a dospěláky.

Do řízených aktivit ať už dospěláckých, nebo společných, se zapojte podle vlastní chuti a rozpoložení. Jsme zvyklí, že děti přicházejí i odcházejí během aktivity a respektujeme to. Respektujte i vy, prosím, že se v centru něco děje, a že třeba chtějí mít aktivní účastníci na práci a povídání klid. V takovém případě můžete využít další místnosti v centru.

Když se v centru něco rozbije a porouchá, je to většinou opotřebením. Jsme na to připravení a rádi se o tom dozvíme, abychom mohli pomůcky opravit, nahradit, nebo vyřadit, ať se o ně děti nezraní.

Pokud si v centru vybalíte svačinu, využijte stolečků v herně, popřípadě v pracovně. Stejně tak, když se děti pustí do volně dostupných křupek.

Kdybyste cokoli potřebovali, neváhejte zeptat se našich lektorek. Právě pro vás a vaše děti v centru jsou.