RC pomáhá ukrajinským rodinám

I naše rodinné centrum se zapojilo do pomoci ukrajinským rodinám, které v současné době našly azyl v našem městě a okolí. Veškeré níže uvedené aktivity jsou poskytovány bezplatně.

Prostor pro setkávání

O středy 9.3.2022 mohou ukrajinské rodiny s dětmi vždy ve středu v čase 13 – 17 hodin využít prostory centra k setkání, popovídání si dospělých a ke hře dětí. Stačí jen přijít. Kromě naší zaměstnankyně bude přítomna překladatelka, abychom se v případě potřeby mohli dobře domluvit a poskytnou správné informace.

Psychologická pomoc

Pokud bude potřeba, je možné využít psychologické konzultace s Mgr. Karolínou Dobšíčkovou, se kterou je možné setkat se po individuální domluvě také v rodinném centru. Pomoci mohou využít nejen ukrajinské rodiny, ale každý, kdo cítí, že psychologická podpora v této nelehké době mu pomůže zvládnout jeho aktuální situaci.

Balíčky oblečení pro děti

V rodinném centru máme připravené balíčky oblečení pro všechny dětské velikosti a to jak pro holky, tak i pro kluky. které obsahují základní oblečení pro minimálně prvních 5 dnů. Balíčky jsou připravené k okamžitému předání. Po další domluvě pomůžeme v rámci našich možností zajistit další dětské oblečení, pomůcky a potřeby. Kontaktovat nás můžete přes messenger, kde nás najdete jako Rodinné centrum Dětský svět Lanškroun z.s., nebo na níže uvedeném telefonu.