Dost dobrá máma

Mateřství, rodičovství…krásná, důležitá a nenahraditelná role. Ale také obtížný úkol plný obav a nejistot. Jak vychovávat dítě, jak být dobrým rodičem – na toto téma vzniklo tolik publikací a přístupů, že by asi nestačil jeden život na to je všechny prostudovat. Přesto jeden zaručený a účinný návod prostě neexistuje.

Všichni máme svá vlastní očekávání, představy, zásady. K tomu si vyslechneme mnoho rad a poučení, jak to dělat „správně“. Ale co je vlastně správně? To vlastně nevíme, protože každý člověk a každé dítě je originál. Výchova není o aplikování konkrétního postupu s jistotou konkrétního výsledku. Je to hledání – hledáme, občas selžeme, jindy uspějeme a tak je to přirozené. Výchova je společná cesta – hledání toho, co bude „správně“ pro vás a vaše dítě. A co je správně pro vás nemusí fungovat někomu dalšímu a naopak. A i to je přirozené.

Pojďme si tedy dopřát trochu času, odpoutejme se od našich představ, očekávání a porovnávání. Pojďme hledat cestu vzájemného naslouchání a podpory. Pojďme se opečovat a dobít baterky.

Protože když je odpočinutá, spokojená a klidná matka, je spokojené i dítě. Protože nemusíme být vždy perfektní matky, partnerky, hospodyňky, ženy…stačí, když budeme dost dobré – dost dobré matky pro dítě, ale hlavně dost dobré sami pro sebe.

SOUZNÍ S VÁMI TATO SLOVA? PAK PRÁVĚ PRO VÁS JE URČEN WEBINÁŘ S PSYCHOLOŽKOU MGR. KAROLÍNOU DOBŠÍČKOU.

ČVTREK 13.5.2021 OD 16:30 HOD, CENA 100 KČ

Webinář proběhne přes Microsoft Teams (podrobné informace k připojení a platbě obdržíte po rezervaci místa).

Zde si můžete rezervovat místo.